Δράση προσφοράς του τμήματος κομμωτικής τέχνης του Δ.ΙΕΚ Άργους στους τροφίμους του γηροκομείου Ναυπλίου

By | 10 Ιανουαρίου 2016

Στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του Δ.ΙΕΚ Άργους τις μέρες των εορτών, οι σπουδαστές και οι εκπαιδευτές της ειδικότητας Κομμωτικής Τέχνης πραγματοποίησαν επίσκεψη τη Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου 2015 στον Οίκο Ευγηρίας Ναυπλίου «Μαρία Κ. Ράδου » και πρόσφεραν υπηρεσίες κομμωτικής.

Το τμήμα όπως μας ανέφερε η εκπαιδεύτρια κ Γεωργία Πορτιά αποτελείτε από 25 άτομα αλλά λόγω των γιορτών πολλοί μαθητές δουλεύουν και έτσι στην δράση συμμετείχε μια ομάδων των σπουδαστών.

Η δράση πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια των Χριστουγέννων αλλά θα συνεχιστεί καθ όλη την διαρκεια της σχολικής χρονιάς, όπως μας ενημέρωσε η Διευθύντρια του ΔΙΕΚ Άργους Νικολέτα Ματσιμάνη, καθώς οι υπεύθυνοι του γηροκομείου αλλά και οι γέροντες έδειξαν ενθουσιασμένοι από την πρωτοβουλία τους.

Οι σπουδαστές της σχολής ευχήθηκαν στους γέροντες του Οίκου Ευγηρίας χρόνια πολλά και καλή χρονιά.